Podelitev prvega Toporišičevega priznanja

4. julija zvečer je v okviru otvoritve 58. seminarja slovenskega jezika, literature in kulture potekala podelitev prvega Toporišičevega priznanja Oddelka za slovenistiko in Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani. Za izjemne raziskovalne in pedagoške dosežke na vseh stopnjah izobraževanja ter izkazano večdesetletno sodelovanje in krepitev sodelovanja med ustanovami na področju slovenistike ga je prejela dr. Lidija Arizankovska, redna profesorica na Filološki fakulteti Blaže Koneski Univerze sv. Cirila in Metoda v Skopju. Iskrene čestitke!

Več o priznanju

Monografija: V iskanju Buddhe

Naslovna fotografija kipca Buddhe: Napad Mare in Buddhov poslednji preizkus v premoščanju skušnjav; Kašmir, Indija, 8. stoletje (vir: The Cleveland Museum of Art; javna last), oblikovanje: Irena Hvala.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete znova pridobil članstvo v mreži EMT

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk.

Sprejem za športnice in športnike

Skupna fotografija vseh udeležencev srečanja