Pogovor: Ženske, nacionalizem in družbena omrežja v Habsburški monarhiji

Utrinek s pogovora (foto: Mladen Franko)

V novogoriški Knjigarni kavarni Maks je 18. 4. potekal večerni pogovor ob izidu knjige Ženske, nacionalizem in družbena omrežja v Habsburški monarhiji / Women, Nationalism, and Social Networks in the Habsburg Monarchy (Purdue University Press, 2024), ki jo je uredila Marta Verginella. Pogovor z urednico ter avtoricama Katjo Mihurko in Urško Strle je izpostavil nekatere sveže epistemološke premisleke v knjigi ter očrtal možnosti javnega delovanja žensk na prehodu iz 19. v 20. stoletje. Vse tri sogovornice so svoja opažanja podkrepile s konkretnimi življenjskimi potmi, aspiracijami in identitetami nekaterih narodnih aktivistk, izobraženk in umetnic, ki so tedaj vstopale v javni prostor: od Marice Nadlišek Bartol in Zofke Kveder do Ivane Kobilca in Tine Modotti.

Obvestilo o zaprtosti fakultete v času med 1. 5. in 3. 5. 2024

Prvomajski sprevod v Ljubljani leta 1961. Vir: Wikipedia

Gostovanje dr. Gregorja Modra in dr. Bare Kolenc na ameriških univerzah

Dr. Bara Kolenc in dr. Gregor Moder (foto: Ana Kovač in Voranc Vogel)