Predavanje Friederike Kind-Kovács iz Inštituta Hanne Arendt za raziskovanje totalitarizma pri Tehnični univerzi v Dresdnu

Na Oddelku za zgodovino je predavala Friederika Kind-Kovács (foto: Irena Selišnik).

Na Oddelku za zgodovino Filozofske fakultete je v sredo, 24. 4. 2024, predavala Friederike Kind-Kovács iz Inštituta Hanne Arendt za raziskovanje totalitarizma pri Tehnični univerzi v Dresdnu. Na svojem predavanju je predstavila zgodbo budimpeških otrok po prvi svetovni vojni in transnacionalno humanitarno posredovanje za reševanje stisk najbolj ranljivih. Tematizirala je medsebojno delovanje lokalnih madžarskih organizacij in mednarodnih humanitarnih donatorjev ter uporabo fotografij za dobrodelne namene.

Zadnje novice

Predstavitev projekta Evropska noč raziskovalcev 2024/2025 – Humanistika, to si ti!

Vsi govorci na novinarski konferenci (foto: Katja Kodba, STA)

Prof. dr. Marta Verginella na XX. mednarodnem festivalu zgodovine v Gorici

XX. mednarodni festival zgodovine je potekal v Gorici (foto: https://www.estoria.it/)

MMC: Posvet ob stoletnici cenjenega konservatorja in umetnostnega zgodovinarja