Predavanje Valvasor in Cerkniško jezero

Valvasor

26. junija je doc. dr. Žiga Zwitter na podlagi svojih analiz okoljske zgodovine v Slavi vojvodine Kranjske in ob upoštevanju sodobnih odkritij o Valvasorjevem življenju in delu, predvsem izpod peresa izr. prof. dr. Borisa Golca, predaval v Zavodu Jezerski hram v muzeju Cerkniškega jezera na temo Valvasor in Cerkniško jezero. Predavanje je vključevalo Valvasorjevo izobraževanje, raziskovanje in razumevanje Cerkniškega jezera ter njegov vpliv na Valvasorjevo mesto v tedanji evropski intelektualni srenji, odpravilo je nekaj zmot o Valvasorju in Cerkniškem jezeru iz starejše literature in kritično predstavilo topografsko upodobitev Cerknice v Valvasorjevih delih. Zapis o predavanju je objavljen v lokalnem glasilu Slivniški pogledi.

Obvestilo o zaprtosti fakultete v času med 1. 5. in 3. 5. 2024

Prvomajski sprevod v Ljubljani leta 1961. Vir: Wikipedia

Gostovanje dr. Gregorja Modra in dr. Bare Kolenc na ameriških univerzah

Dr. Bara Kolenc in dr. Gregor Moder (foto: Ana Kovač in Voranc Vogel)