Razstava Spirou4Rights

V razstavnem prostoru Peti štuk smo 12. maja 2021 odprli razstavo SPIROU4RIGHTS  – angažirano razstavo o pomenu človekovih pravic, v okviru katere je trideset belgijskih striparjev ilustriralo trideset členov Splošne deklaracije človekovih pravic iz leta 1948.

Razstavo so otvorili dekan Filozofske fakultete prof. dr. Roman Kuhar, direktorica Francoskega kulturnega centra v Sloveniji ga. Isabelle Desvignes ter predstavnik belgijskega veleposlaništva na Dunaju, g. Adrien Vernimmen. Besedila so prevedli študentke in študenti Oddelka za prevajalstvo Filozofske fakultete pod mentorstvom doc. dr. Adriane Mezeg, lekt. dr. Nadje Dobnik in prof. dr. Mojce Schlamberger Brezar.

Vabljeni k ogledu!

11. 06. 2021

Rezultati volitev za dekanjo Filozofske fakultete

prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar
09. 06. 2021

Mnenje predstavnic in predstavnikov študentov o kandidatkah za dekanjo FF v mandatnem obdobju 2021-2025

08. 06. 2021

Priznanje Zlata ribica za italijansko gledališko skupino Maschere nude

Študentska gledališka skupina študentov in študentk italijanščine Maschere nude prejela priznanje Zlata ribica.