Simpozij v spomin Silvina Košaka: Študij starih jezikov in kultur v digitalni dobi

V sklopu simpozija je bila na ogled tudi razstava Slovenski hetitologi.

V sklopu simpozija je bila na ogled tudi razstava Slovenski hetitologi.

Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje Filozofske fakultete je v počastitev življenja in dela svojega nekdanjega sodelavca Silvina Košaka priredil simpozij z naslovom Študij starih jezikov in kultur v digitalni dobi.

Z referati so sodelovali znanstveniki, ki bodisi sami uvajajo računalniške metode v študij starih jezikov in kultur ali pa razmišljajo o izzivih in priložnostih za študij in raziskovanje le-teh v digitalni dobi (Gerfrid G.W. Müller (Universität Würzburg), Shai Gordin (Ariel University, Open University of Israel), Enrique Jiménez (Ludwig-Maximilians-Universität München), Preeti Shukla (Central Sanskrit University Delhi), Amba Kulkarni (University of Hyderabad), and Devanand Shukla (Central Sanskrit University Delhi), Adam Anderson (UC Berkeley) ter Matej Hriberšek (Univerza v Ljubljani). Življenje in delo Silvina Košaka sta predstavila Metka Furlan in Luka Brenko (Univerza v Ljubljani). Po Zoomu ali v živo v Modri sobi Filozofske fakultete so se ga udeležili strokovnjaki s treh celin (Evrope, Azije in ZDA) oziroma devetih držav (Slovenija, Avstrija, Nemčija, Italija, Rusija, Izrael, ZDA, Kitajska in Indija). Dogodek je organizirala Marina Zorman, udeležil pa se ga je tudi slavljenčev sin gospod Anton Li Koschak.

Zadnje novice

Interdisciplinarni pristopi k vohalni dediščini v Narodnem muzeju Slovenije

Občinstvo v Narodnem muzeju Slovenije (foto: Mojca Ramšak)

Modra fakulteta prejemnica priznanja Andragoškega centra Slovenije

(Od leve proti desni): mag. Branka Hrast Debeljak, generalna direktorica, Direktorat za srednje in višje šolstvo ter izobraževanje odraslih, Urška Gruden, koordinatorka projekta Modra fakulteta FF pri Centru za izobraževanje FF, doc. dr. Mojca Leskovec, vodja Centra za izobraževanje FF, dr. Nataša Potočnik, direktorica Andragoškega centra Republike Slovenije  (foto: Črt Piksi)

Razstava o delovanju Univerze v Ljubljani v času druge svetovne vojne

Prof. dr. Božo Repe (foto: Božidar Flajšman)