Srečanje s predstavniki ukrajinskega Državnega komisariata za varstvo jezika in Veleposlaništva Ukrajine

Utrinek s srečanja

12. 10. 2023 so Filozofsko fakulteto obiskali ukrajinski državni komisar za varstvo jezika dr. Taras Kremin, njegov sodelavec g. Levčuk Sergij Andrijovič in prva sekretarka Veleposlaništva Ukrajine v Ljubljani ga. Natalia Markevič Pritsa. Z dekanjo prof. dr. Mojco Schlamberger Brezar, prodekanom za dodiplomski in magistrski študij in informacijski sistem prof. dr. Matejem Hriberškom in predstavniki Oddelka za slavistiko Filozofske fakultete so se pogovarjali o prizadevanjih za uvedbo lektorata ukrajinščine na naši fakulteti in predstavili delovanje komisariata.

29. 02. 2024

Novosti Znanstvene založbe Filozofske fakultete

27. 02. 2024

Otvoritev razstave Intija Ocóna Jaz sem s tabo, moja Nikaragva! in pogovor s pesnico in pisateljico Giocondo Belli