Srečanje učiteljev slovenščine na tujih univerzah

Na Filozofski fakulteti je od 24. do 26. avgusta 2021 potekalo srečanje učiteljev slovenščine na tujih univerzah, ki so se po dveh letih druženja prek videokonferenc ponovno srečali v živo. Srečanja se je udeležilo 35 učiteljev, možen je bil tudi obisk prek Zooma. Trenutno na univerzah po svetu deluje 59 slovenistik, na 28 univerzah pa poteka diplomski oz. podiplomski študij slovenščine.

Monografija: V iskanju Buddhe

Naslovna fotografija kipca Buddhe: Napad Mare in Buddhov poslednji preizkus v premoščanju skušnjav; Kašmir, Indija, 8. stoletje (vir: The Cleveland Museum of Art; javna last), oblikovanje: Irena Hvala.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete znova pridobil članstvo v mreži EMT

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk.

Sprejem za športnice in športnike

Skupna fotografija vseh udeležencev srečanja