Študenti in študentke sodelovali pri pripravi spletne strani Veleposlaništva Republike Grčije v Sloveniji

Hiša v stari Ljubljani, v kateri je v času Ljubljanskega kongresa bival Joannis Kapodistrias; foto: Marija Gardina.

25. marca Grčija praznuje državni praznik, letos pa tudi dvestoto obletnico začetka protiturške vstaje. Do teh dogodkov je prišlo ravno v času Ljubljanskega kongresa, na katerem se je nahajal tudi Joannis Kapodistrias (1776-1831; priimek odraža poreklo njegove družine, ki je sicer živela na otoku Krfu). Ljubljanskega kongresa se je udeležil kot ruski zunanji minister, kasneje pa je postal prvi predsednik moderne grške države. Več o prelomnih dogodkih na spletni strani Veleposlaništva Republike Grčije v Sloveniji, pri pripravi katere so sodelovali tudi študenti in študentke Oddelka za klasično filologijo Filozofske fakultete. Na spletni strani je objavljenih nekaj izsledkov projekta, katerega cilj je prevesti in komentirati pisma, ki jih je Joannis Kapodistiras napisal v času prelomnih dogodkov v Ljubljani, in v širšem smislu raziskati njegovo bivanje v Ljubljani.

08. 12. 2023

Zaključek Slovanske bralne značke

Na zaključnem srečanju so udeleženci prejeli priznanje in knjižni dar založbe Slovenska matica.
05. 12. 2023

Aktivno sodelovanje Univerze v projektu trajnostnega razvoja, ki ga vodi lokalna skupnost

Oddelek za geografijo Filozofske fakultete je sodeloval v projektu Rusalka (foto: Sara Mikolič).
05. 12. 2023

Peter Černe prejel univerzitetno Prešernovo nagrado za magistrsko delo Skloni v madžarski slovnici

Peter Černe ob prejetju nagrade (foto: Nebojša Tejić, STA).