Tradicionalni zgodovinski decembrski simpozij v Mariboru

Letošnji tradicionalni decembrski simpozij v Mariboru, ki ga organizirajo Oddelek za zgodovino FF UM, Zgodovinsko društvo dr. Franca Kovačiča v Mariboru in ZRI dr. Franca Kovačiča v Mariboru, je imel naslov Slovenci in Karađorđevići. Z Oddelka za zgodovino Filozofske fakultete so se s prispevki simpozija udeležili prof. dr. Božo Repe (Je obstajala vladarska ideologija Karađorđevićev?), izr. prof. dr. Bojan Balkovec (Monarh in njegove vlade v Kraljevini SHS/Jugoslaviji) in doc. dr. Peter Mikša s soavtorjem Ivanom Smiljanićem (Brez spomina: kraljevska družina Karađorđević na Slovenskem in njen izbris na primeru spomenikov in obeležij).

Na ogled je bila postavljena tudi razstava Kralj Peter v slovenskih Alpah avtorja Petra Mikše.

Poletna šola Nova grščina za klasične filologe

Zaključek poletne šole

Poletno dogajanje na Centru za slovenščino kot drugi in tuji jezik

Udeleženci 60. seminarja slovenskega jezika, literature in kulture