Uspešno zaključen prevajalski izziv projekta Sing-a-Vision / Zavižaj vizijo

V prevajalskem izzivu je sodelovalo več kot 800 dijakinj in dijakov.

Po mesecih intenzivnega dela so v sredo, 6. 12. 2023, na Oddelku za prevajalstvo Filozofske fakultete uspešno izvedli prevajalski izziv Sing-a-Vision / Zavižaj vizijo za srednješolce.

V prevajalskem izzivu je sodelovalo več kot 800 dijakov s 37 slovenskih srednjih šol (skoraj vsaka četrta srednja šola). Na izziv so prejeli 287 prevodov v angleškem, nemškem, francoskem, španskem, italijanskem, latinskem, madžarskem jeziku in jeziku stare grščine.

Zdaj so na vrsti mentorji in študenti s Filozofske fakultete, ki bodo prevode pregledali in ocenili ter popravili tiste, ki so dobri. Izbrani prevodi se bodo uvrstili v drugi izziv – uglasbitev (potekal bo od 1. 2.–1. 4. 2024), na katerega je trenutno prijavljenih 119 skupin, v zadnjem izzivu (ta bo potekal od 15. 4.–15. 5.) pa bodo prijavljene skupine dijakov (trenutno jih je 90) za eno od uglasbitev izdelale videospot. Skupaj v letošnji pilotni izvedbi projekta sodeluje 41 srednjih šol in več kot 1600 dijakov.

Na Filozofski fakulteti pri prevajalskem izzivu sodelujejo naslednji profesorji in njihovi študenti:

angleščina: Marija Zlatnar Moe

nemščina: Tanja Žigon, Amalija Maček, Julija Rozman, Andrea Leskovec, Ada Gruntar Jermol

francoščina: Nadja Dobnik

italijanščina: Jerneja Umer Kljun

španščina: Ignac Fock

latinščina: Sonja Weiss

stara grščina: Jelena Isak Kres

madžarščina: Marjanca Mihelič

Veseli smo zelo pozitivnih odzivov srednješolskih učiteljev in dijakov na sam prevajalski izziv, ki je bil zanje zanimiva in prijetna popestritev učnega procesa.

Obvestilo o zaprtosti fakultete v času med 1. 5. in 3. 5. 2024

Prvomajski sprevod v Ljubljani leta 1961. Vir: Wikipedia

Gostovanje dr. Gregorja Modra in dr. Bare Kolenc na ameriških univerzah

Dr. Bara Kolenc in dr. Gregor Moder (foto: Ana Kovač in Voranc Vogel)