Zachary Mazur: Ubiti vohuna: politično nasilje in vsakodnevni nacionalizem

Zachary Mazur je predaval na temo Ubiti vohuna: politično nasilje in vsakodnevni nacionalizem (foto: Rok Stergar)

Na Oddelku za zgodovino Filozofske fakultete je s predavanjem Ubiti vohuna: politično nasilje in vsakodnevni nacionalizem / To Kill a Spy: Political Violence and Everyday Nationalism in Fin-de-Siècle Europe gostoval Zachary Mazur, zgodovinar v Muzeju zgodovine poljskih Judov POLIN v Varšavi. V zanimivem in dobro obiskanem predavanju je analiziral umor, ki se je zgodil leta 1910 v Krakovu, takrat v Avstro-Ogrski. Prek analize tega dogodka je pokazal, kako so množična politika, intimno nasilje in medimperialno tekmovanje spodbudili nastanek nacionalnih gibanj med Poljaki, Judi in Ukrajinci v vzhodni Srednji Evropi.

Obvestilo o zaprtosti fakultete v času med 1. 5. in 3. 5. 2024

Prvomajski sprevod v Ljubljani leta 1961. Vir: Wikipedia

Gostovanje dr. Gregorja Modra in dr. Bare Kolenc na ameriških univerzah

Dr. Bara Kolenc in dr. Gregor Moder (foto: Ana Kovač in Voranc Vogel)