Živim, da pripovedujem: Poklon Jasmini Markič

V četrtek, 12. 1. 2023, je v predavalnici 13 potekal dogodek Živim, da pripovedujem: Poklon Jasmini Markič (Vivir para contarla: Homenaje a Jasmina Markič), na katerem so se na Oddelku za romanske jezike in književnosti Filozofske fakultete ob življenjskem jubileju poklonili prof. dr. Jasmini Markič in predstavili njej posvečeno številko znanstvene revije Linguistica. Zbrane sta med drugimi nagovorili dekanja Filozofske fakultete in predstojnica oddelka, med prisotnimi je bil tudi veleposlanik Kraljevine Španije ter številni kolegi romanisti iz tujine, ki so srečanje spremljali na daljavo. Ob zaključku je bilo prof. dr. Jasmini Markič podeljeno tudi posebno priznanje Združenja konferenčnih tolmačev Slovenije.

28. 03. 2024

Podkast Lukavstvo uma s Primožem Krašovcem

Izšla je 12 epizoda kultnega beograjskega podkasta Lukavstvo uma.
27. 03. 2024

Izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska prejela najvišje poljsko odlikovanje za zasluge

Od leve: Andrzej Duda, Predsednik Republike Poljske, izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska, Alojz Kovšca in Andrzej Gosek, župnik (foto: Marko Jan Vukajlović)