Osrednja humanistična knjižnica

Dostop do Allgemeines Künstlerlexikon Online (AKLO) / Artists of the World Online

V sodelovanju z NUK in ZRC SAZU smo pridobili dostop do elektronskega vira Allgemeines Künstlerlexikon Online (AKLO) / Artists of the World Online.

Allgemeines Künstlerlexikon Online (AKLO) / Artists of the World Online je referenčna baza podatkov s področja umetnostne zgodovine, ki vsebuje aktualne, zanesljive in obsežne informacije o umetnikih. Vsebuje najnovejše verodostojne biografske podatke o več kot 1,2 milijona umetnikih, kar je več kot katera koli druga baza podatkov. Elektronski vir vsebuje več kot 500.000 obsežnih biografskih člankov; vsako leto se doda 3500 novih člankov.

Dostop je omogočen z lokacij UL, CTK, NIB, NUK in ZRC SAZU; oddaljeni dostop je omogočen za študente in osebje UL in ZRC SAZU, osebje CTK, NIB in NUK ter člane NUK.

Vstopna točka: http://nukweb.nuk.uni-lj.si/login?url=https://db.degruyter.com/db/akl

Odprtost fakultete v času kolektivnega dopusta - 2. 8. do 13. 8. 2021

Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Predstavitveni dogodek razpisov programa LIFE (Spletno okolje: 8. 9. 2021 do 9. 9. 2021, med 9. in 13. uro)