Društvo Zaupni telefon Samarijan vabi k sodelovanju nove prostovoljce in prostovoljke

Društvo Zaupni telefon Samarijan je nevladna, humanitarna in prostovoljska organizacija, s statusom delovanja v javnem interesu na področju socialnega varstva. Društvo že 27 let izvaja socialnovarstveni program Zaupni telefon za klic v duševni stiski. Program izvajajo usposobljeni prostovoljci, ki so posamezniku v stiski na voljo za telefonski pogovor 24 ur na dan, vse dni v letu, anonimno, brezplačno in zaupno.

V februarju 2024 društvo organizira usposabljanje za nove prostovoljce za delo na zaupnem telefonu in vabi k prijavi nove kandidate z občutkom za pomoč sočloveku, empatijo in pripravljenostjo za prostovoljsko delo. Prijave sprejemajo do 1. februarja 2024 na mail naslovu samarijan@gmail.com.

Trimesečno usposabljanje bo potekalo ob sobotah v Ljubljani, začetek je 10. februar.

Več o tem, kaj pomeni postati prostovoljec na Zaupnem telefonu Samarijan, si lahko preberete tukaj.

Oddelek za klasično filologijo

Oddelčna strokovna služba in knjižnica 6. in 7. 5. 2024

Oddelek za umetnostno zgodovino

Breda Čop - vaje se od 6. maja nadaljujejo po urniku