Znanstvenoraziskovalni inštitut

Globalna pravičnost pri založništvu z odprtim dostopom: niz delavnic o praktičnih mehanizmih in akcijskih načrtih za odpravo ovir za bralce in avtorje – Delavnica 1: Pogledi in prispevki iz Afrike in Evrope (21.–22. november 2022; prijava do 30. septembra

Avtorji po vsem svetu objavljajo velik delež svojih raziskovalnih člankov v znanstvenih revijah, ki zaračunavajo pristojbine za odprt dostop. Ker plačljivo založništvo z odprtim dostopom hitro narašča, je vedno večja skrb glede pravičnosti.

Nova serija delavnic bo priložnost za tiste, ki financirajo in izvajajo raziskave, vključno z znanstveniki in učenjaki, skrbniki raziskav, knjižnicami in knjižničnimi konzorciji, vodstvom univerz, znanstvenimi sveti ter ministrstvi za raziskave in izobraževanje, da bolje raziščejo takojšnje in dolgoročne ukrepe, ki jih lahko vsak sprejme za zagotovitev objavljanja z odprtim dostopom.

Prva delavnica bo potekala 21. in 22. novembra 2022.

Za prijavo in več informacij obiščite spletno stran delavnice.

Rok za prijavo: 30. september 2022.

Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo

Informacije glede vpisov, zaključevanja in nadaljevanja študija ter menjav izbirnih predmetov

Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo

Začetek pedagoškega procesa na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo