Izid monografije Besede, glasba in propaganda

Monografija vsebuje prispevke, ki so jih napisali profesorji in podiplomski študenti Filozofske fakultete Univerze v Mariboru, Univerze v Ljubljani, Univerze v Gradcu in Univerze v Olomoucu ter mednarodna strokovnjaka iz Češke in Nemčije.

Prispevki obravnavajo načine, kako je glasbo moč uporabiti kot orodje za krepitev nacionalne identitete tako v času miru kot v času vojne. Monografija, ki je izšla pri ugledni angleški založbi Cambridge Scholars Publishing, med drugim ponuja vpogled v pesmi o aktualni ruski vojni v Ukrajini in o nedavnem demokratičnem gibanju v Belorusiji ter v ideologijo narodnozabavne glasbe in evangeličanske krščanske glasbe iz ZDA.

Leta 2024 bo pri Založbi Univerze v Mariboru izšel še drugi del monografije Besede, glasba in propaganda s prispevki v slovenskem in angleškem jeziku.

Več informacij lahko najdete tu: https://www.um.si/objava/izsla-je-monografija-z-naslovom-besede-glasba-…

Sprememba urnika: knjižnica Oddelka za azijske študije, 30.4.

Sprememba GU Alenka Cedilnik

Sprememba urnika: knjižnica Oddelka za muzikologijo, 30.4.

Knjižnica Oddelka za sociologijo (29. 4. - 3. 5. 2024)

Sprememba GU Robert Grošelj