IZREDNI IZPITNI ROKI, SEPTEMBER 2023

Spoštovane študentke in študenti,

obveščamo vas, da je Senat Filozofske fakultete na izredni dopisni seji, ki je potekala od 25. do 28. 8. 2023, sprejel naslednje sklepe. Ker so se že pojavljali dvomi glede 3. sklepa, dodajamo pojasnilo: izredni rok ni namenjen za zviševanje ocen, marveč zgolj temu, da opravite pogoje za vpis v naslednji letnik. Da bo ves postopek potekal čim hitreje in da ne bo povzročil preveč dodatnega dela, prosimo predstavnike letnikov, da od sošolcev in sošolk pridobijo informacije o tem, ali potrebujejo dodatni rok pri predmetih. To informacijo potem do 8. 9. posredujte vodstvu oddelka (na e-naslova mateja.robida@ff.uni-lj.si in simona.kranjc@ff.uni-lj.si). Izredne roke bodo nato izvajalci predmetov razpisali za vse predmete, kjer se bo pokazala utemeljena potreba. Izpiti bodo od 14. do 27. septembra.

SKLEP 1:
Na vseh študijskih programih ostajajo pogoji na napredovanje v višji letnik v skladu z akreditiranim stanjem: v višji letnik redno napredujejo študenti in študentke, ki dosežejo 90 odstotkov KT, predpisanih s predmetnikom (54 od 60 KT). Študenti in študentke, ki dosežejo 85 odstotkov obveznosti, torej vsaj 51 KT, brez oddaje prošnje izjemno napredujejo v višji letnik iz upravičenih razlogov – poplave oziroma pomoč pri odpravljanju posledic poplav.

SKLEP 2:
Vsem študentom in študentkam se poleg možnosti napredovanja v višji letnik pod pogoji, ki jih določa sklep 1, omogoči tudi izjemno napredovanje, če dosežejo vsaj 40 KT, vendar le pod pogojem, da bo sprejeta določba o tem v interventnem zakonu in za študente, ki bodo v tem zakonu navedeni in bodo oddali prošnjo za napredovanje v višji letnik z manjkajočimi KT.

SKLEP 3:
Jesensko izpitno obdobje se podaljša do 27. 9. 2023.

SKLEP 4:
Rok za oddajo študentskih prošenj, vezanih na vpis (prošnja za podaljšanje statusa iz upravičenih razlogov, prošnja za vpis v višji letnik z manjkajočimi KT in za prehod iz rednega na izredni študij in obratno), se podaljša do 26. 9. 2023.

SKLEP 5:
Vpis študentov se iz naslova izrednih razmer zaradi poplav in odprave njihovih posledic  skladno z določili 40. člena ZViS  podaljša do 30. 10. 2023.

SKLEP 6:
Vsem študentom in študentkam, ki so bili kakorkoli prizadeti v poplavah, se na podlagi prošnje in ugotovljenih upravičenih razlogov podaljša status študenta v študijskem letu 2023/2024, ne glede na to, ali so pravico do podaljšanja statusa že izkoristili, vendar le pod pogojem, da bo to sprejeto z interventnim zakonom.

Tajništvo Oddelka

Ljubljana, 1. 9. 2023

Mateja Robida

Glavna pisarna dekanata

Sprememba GU Matej Petrič

Strokovna služba oddelka (17. 5. 2024)

Oddelek za klasično filologijo

Sprememba GU Breda Čop

Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko

Pisarna oddelka 17. 5. 2024

Pisarna oddelka 17. in 20.5.