Javni razpis za podoktorske raziskovalne štipendije na Japonskem v letu 2022

Javna agencija za raziskovalno dejavnost RS je na podlagi Memoranduma o soglasju o znanstvenem sodelovanju med Ministrstvom za šolstvo, znanost in šport Republike Slovenije in Japonskim združenjem za spodbujanje znanosti (2001) objavila Javni razpis za podoktorske raziskovalne štipendije na Japonskem v letu 2022.

Japonsko združenje za spodbujanje znanosti JSPS vsako leto Sloveniji ponudi 1-2 štipendiji, ARRS pa izvede izbor kandidatov. Za leto 2022 je JSPS ponudil eno štipendijo.

Štipendija je namenjena slovenskim podoktorskim kandidatom, pri katerih od pridobitve doktorata ni preteklo več kot šest let, in ki želijo raziskovalno delati pod vodstvom japonskih znanstvenikov na japonskih raziskovalnih inštitutih in univerzah. Raziskovalno delo na Japonskem traja najmanj 12 in največ 24 mesecev.

Štipendija vključuje sredstva za povratno letalsko vozovnico, mesečno nadomestilo, namestitev, nezgodno ter zdravstveno zavarovanje.

Rok za prijavo: ponedeljek, 7. 2. 2022.

Razpis je dostopen  na spletni strani ARRS

Oddelek za psihologijo

Odprtost knjižnice Oddelka za psihologijo v sredo, 26. 1. 2022

GU - sprememba