Znanstvenoraziskovalni inštitut

Objavljen »Priročnik ENRIO o zaščiti žvižgačev v raziskavah«

Obveščamo vas, da je na voljo povezava do priročnika z naslovom »Priročnik ENRIO o zaščiti žvižgačev v raziskavah« (ang. ENRIO Handbook on Whistleblower Protection in Research).  Priročnik je rezultat sodelovanja članov delovne skupine združenja ENRIO (Evropska mreža uradov za raziskovalno integriteto; ang. European Network of Research Integrity Offices), katere članica je tudi znan. svet. dr. Urša Opara Krašovec s Fakultete za elektrotehniko.

Priročnik ponuja kakovostne informacije in smernice v zvezi z varstvom žvižgačev v kontekstu raziskovalnih dejavnosti. Namenjen je tako raziskovalnim organizacijam kot tudi raziskovalkam in raziskovalcem ter morebitnim žvižgačem. Vsebuje koristna priporočila o uvedbi sistema za upravljanje žvižgačev v raziskovalni organizaciji. V drugem delu priročnika so predstavljena premišljanja za tiste, ki razmišljajo o prijavi morebitnih neprimernih praks v raziskavah, skupaj z obravnavo morebitnih težav, ki se lahko pojavijo med preiskavo ali po njej.

Sprememba GU Jerica Mrak Pestotnik

Urnik knjižnice/ tajništva oddelka med 20. 5. in 24. 5. 2024

Oddelčna strokovna služba, 22. 5. 2024

31. dobrodelni študentski tek na grad