Poletna šola: Klimatske spremembe: globalna okoljska politika in izzivi

Delimo objavo o poletni šoli na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani, ki je za študente UL brezplačna.

FDV skupaj s Študentskim društvom za človekove pravice in demokratizacijo Aequitas organizira že peto poletno šolo Academia Aestiva Internationalis.

Tokratna poletna šola pod naslovom Klimatske spremembe: globalna okoljska politika in izzivi bo potekala med 20. in 26. junijem 2021 na platformi Zoom, in sicer v angleškem jeziku. Obravnavali bodo izzive, ki jih prinašajo podnebne spremembe na področju človekovih pravic, gospodarstva, migracij in prava, pri čemer si bodo prizadevali preseči prevladujoče diskurze ter ponuditi drugačne, sveže poglede in politike. Udeleženke in udeleženci poletne šole bodo problematiko preučevali s pomočjo strokovnjakinj in strokovnjakov, ki se že več let ukvarjajo z vprašanji podnebnih sprememb iz zornih kotov različnih znanstvenih disciplin. Sodelovali bodo lahko na interaktivnih predavanjih, delavnicah in živahnih razpravah ter aktivnostih, kjer bodo spodbujali kritično razmišljanje in delo v skupinah.

Na poletni šoli lahko udeleženci pridobijo 4 kreditne točke (ECTS).

Več informacij o poletni šoli najdete na: https://www.academiaaestivainternationalis.com/

Kontakt: aainternationalis@gmail.com

Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo

Informacije glede vpisov, zaključevanja in nadaljevanja študija ter menjav predmetov