Poletna šola »Klimatske spremembe: globalna okoljska politika in izzivi«

Fakulteta za družbene vede Univerze v Ljubljani skupaj s Študentskim društvom za človekove pravice in demokratizacijo Aequitas organizira že peto poletno šolo Academia Aestiva Internationalis. Tokratna poletna šola pod naslovom »Klimatske spremembe: globalna okoljska politika in izzivi« bo potekala med 20. in 26. junijem 2021 na platformi Zoom, in sicer v angleškem jeziku.

Obravnavali bomo izzive, ki jih prinašajo podnebne spremembe na področju človekovih pravic, gospodarstva, migracij in prava, pri čemer si bomo prizadevali preseči prevladujoče diskurze ter ponuditi drugačne, sveže poglede in politike. Udeleženke in udeleženci poletne šole bodo problematiko proučevali s pomočjo strokovnjakinj in strokovnjakov, ki se že več let ukvarjajo z vprašanji podnebnih sprememb iz zornih kotov različnih znanstvenih disciplin. Sodelovali bodo lahko na interaktivnih predavanjih,  delavnicah in živahnih razpravah ter aktivnostih, kjer bomo  spodbujali kritično razmišljanje in delo v skupinah.

Na poletni šoli lahko udeleženci pridobijo 4 kreditne točke (ECTS).

Udeležba na poletni šoli je za študente Oddelka za geografijo BREZPLAČNA.

Več informacij o poletni šoli najdete na: https://www.academiaaestivainternationalis.com/

Kontakt: aainternationalis@gmail.com

Boštjan Rogelj

Odprtost fakultete v času kolektivnega dopusta - 2. 8. do 13. 8. 2021