Oddelek za klasično filologijo

Predavanja gostujoče prof. dr. Liane Tronci

V zadnjem tednu marca bo na Oddelku za klasično filologijo FF UL gostovala dr. Liana Tronci, izredna profesorica za splošno in zgodovinsko jezikoslovje z Univerze v Sieni (Università per Stranieri di Siena). Vljudno vabljeni na naslednja predavanja s področja zgodovine latinskega in grškega jezika:

- v sredo, 29. 3. 2023:

Syntactic remarks on motion and posture verbs in Biblical Greek

Predavanje bo ob 9.40 v učilnici 030 v kleti Filozofske fakultete.

- v četrtek, 30. 3. 2023:

Latin verbs in -issare/-izare/-idiare and their Greek sources

in

Pseudo-coordination in Postclassical Greek (with special attention to New Testament Greek)

Obe predavanji bosta v učilnici 345. Prvo se bo začelo ob 9.40., drugo pa ob 11.20.

Oddelek za sociologijo

Strokovna služba oddelka - obvestilo

Oddelek za klasično filologijo

Oddelčna strokovna služba in knjižnica - 21. in 26. 6. 2024

Oddelek za bibliotekarstvo, informacijsko znanost in knjigarstvo

Sprememba urnika Knjižnice Oddelka za bibliotekarstvo, informacijsko znanost in knjigarstvo, 19.-26. 6. 2024

Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Utrinki s prireditve: Žalna seja v spomin na akademika Janeza Orešnika s spremljajočim odprtjem razstave: Akad. Janez Orešnik, jezikoslovec ki je presegel meje jezikoslovja. 11. 6. 2024 med 11. do 13. uro.

Oddelčne knjižnice OHK FF v ponedeljek in torek, 24. in 25 junij 2024