Spletna delavnica na temo objavljanja v akademskih revijah

Konzorcij COSEC v sodelovanju z založnikom Taylor & Francis predstavlja spletno delavnico o objavljanju v akademskih revijah z naslovom Publishing in Academic Journals.

Objavljanje strokovnih in znanstvenih člankov je sestavni del raziskovalnega procesa, ki ga morajo akademiki opraviti vsaj enkrat v svoji poklicni karieri. Pri objavljanju se morajo raziskovalci tudi prilagajati nenehno spreminjajoči založniški situaciji.

V delavnici bo predstavljen proces objavljanja in smernice, ki so ključne za uspeh pri objavljanju. V ta namen bo predstavljen osnovni pregled trenutnega stanja v akademskem založništvu; posebni poudarek bo na odprtem dostopu. Na delavnici bodo s pomočjo primerov predstavljene teme, o katerih bodo udeleženci lahko zastavili tudi vprašanja:

• pregled založniške situacije;
  • ocenjevanje revij, kaj je pomembno pri izbiri revije;
  • prednosti in izzivi odprtega dostopa;
  • odprt dostop pri založbi Taylor & Francis;
  • priprava rokopisa;
  • raziskovalna in založniška etika, pregled založniške etike;
  • osnove recenzentskega postopka, predstavitev in priporočila, kako se odzvati na komentarje recenzentov;
  • tipični razlogi za zavrnitev člankov in kako se jim izogniti.

Delavnica je namenjena predvsem raziskovalcem na začetku njihove kariere, ko so njihove izkušnje z objavljanjem še omejene. Potekala bo v četrtek, 22. aprila 2021, od 14.00 do 15.30. Delavnica bo v angleškem jeziku. Za udeležbo je potrebna registracija.

Tukaj najdete vabilo na dogodek v angleškem jeziku.

Vljudno vabljeni.

Poziv za prijavo najboljših diplomskih in magistrskih del

Odprtost Knjižnice Oddelka za muzikologijo v sredo, 19. 5. 2021

Slovensko-ameriški virtualni akademski simpozij