Spletni seminar o branju in objavljanju v akademskih revijah, 6. maj 2021

Konzorcij COSEC v sodelovanju z založnikom Taylor & Francis predstavlja spletni seminar o branju in objavljanju v akademskih revijah z naslovom COSEC - Read & Publish Agreement with Taylor & Francis.

Konzorcij COSEC je z založnikom Taylor & Francis podpisal preoblikovalni dogovor, ki uporabnikom 10 slovenskih institucij poleg dostopa do revij omogoča tudi ugodnosti pri objavljanju v odprtem dostopu. Na seminarju bo predstavljeno, kako ugodnosti tega preoblikovalnega dogovora najbolje izkoristiti:

• predstavitev prednosti registracije na portalu Taylor & Francis;
  • kako ustvariti račun, se vanj prijaviti, spremeniti osebne podatke in druge skrbniške funkcije;
  • uporaba osnovnih in naprednih možnosti iskanja, s katerimi boste lažje prepoznali teme, ki vas najbolj zanimajo;
  • možnosti koriščenja ugodnosti pri objavljanju v odprtem dostopu:
    • predstavitev portala za oddajo člankov in postopek oddaje člankov;
    • predstavitev recenzijskega postopka in sprejetja člankov v objavo;
    • proces identifikacije avtorja in možnost koriščenja ugodnosti objavljanja v odprtem dostopu.

Spletni seminar je namenjen predvsem študentom, visokošolskim učiteljem, raziskovalcem in knjižničarjem. Potekal bo v četrtek 6. maja 2021 od 10.30 do 12.00. Delavnica bo v angleškem jeziku. Za udeležbo je potrebna registracija.

Knjižnica Oddelka za klasično filologijo v ponedeljek, 26. 7., zaprta

Oddelek za klasično filologijo

Knjižnica in tajništvo v ponedeljek

Oddelek za arheologijo