Uvod v ravnanje z raziskovalnimi podatki, 17. 10. 2023, ob 9:00

Predavanje bo potekalo v okviru izobraževanj na temo odprte znanosti, ki jih organizira Univerza v Ljubljani. Obravnavalo bo življenjski krog podatkov, načrtovanje ravnanja z raziskovalnimi podatki, storitve s tega področja ter podatkovne objave. Predstavljena bosta tudi Arhiv družboslovnih podatkov kot primer nacionalnega področnega podatkovnega repozitorija, ki je certificiran kot zaupanja vreden, in Konzorcij evropskih arhivov družboslovnih podatkov CESSDA. Podrobnejše informacije o predavanju bodo v kratkem objavljene na spletni strani Univerze v Ljubljani.

Predstavitev bo potekala v torek, 17. 10. 2023, ob 9.00, v zbornični dvorani UL in preko zooma.  Vodila jo bosta dr. Sonja Bezjak in mag. Irena Vipavc Brvar (Arhiv družboslovnih podatkov).

Več informacij in prijava.

Knjižnica Oddelka za muzikologijo v sredo, 8. 5. 2024

Oddelek za slavistiko

Sprememba GU Blaž Podlesnik

Obvestilo - strokovna služba oddelka

Obvestilo - knjižnica

Umetna inteligenca in kognitivna-nevrolingvistika: kaj nas čaka?