Vabilo študentom k sodelovanju pri glasoslovni raziskavi

Kot mlada raziskovalka na Oddelku za pravopis Inštituta za slovenski jezik Frana Ramovša ZRC SAZU in doktorska študentka jezikoslovja na Podiplomski šoli ZRC SAZU opravljam glasoslovno raziskavo, pri kateri bi potrebovala pomoč študentov 1. letnika dodiplomskega študija slovenistike in študentov vseh letnikov primerjalne književnosti. Študenti naj ne bodo šolani govorci (npr. v radijskih šolah ipd.). Raziskava, pri kateri bi študenti morali prebrati ok. 25 povedi, ne bi vzela več kot 30 minut. Za potrebe analize bi se branje snemalo z mikrofonom. Zainteresirani mi lahko pišejo na naslov pia.rednak@zrc-sazu.si.

Sodelovanje študentov bi mi bilo pri raziskavi in študiju v veliko pomoč, zato se vam že vnaprej najlepše zahvaljujem in vas lepo pozdravljam,
Pia Rednak

Mateja Robida